Новини

Ненадання відповіді на неповний запит не може бути підставою для прийняття наказу про проведення документальної позапланової перевірки

29.10.2019 / 15:30

Документальна позапланова перевірка проводиться на підставі наказу керівника контролюючого органу та за наявності підстав для її проведення. Відповідно право прийняття наказу про проведення документальної позапланової перевірки на підставі пп. 78.1.1 ст. 78 ПКУ виникає за наявності таких умов:

  • виявлення фактів про порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
  • ненадання платником пояснень та їх документального підтвердження на запит контролюючого органу протягом 15 робочих днів з дня отримання запиту, в якому зазначаються порушення цим платником податків податкового, валютного та іншого законодавства.

Отже, лише дотримання цих вимог може бути належною підставою для призначення та проведення перевірки.

У справі, що переглядається, судом встановлено, що запит податкового органу всупереч цим вимогам не містив посилань на порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства з їх описом та конкретизацією, а тому ненадання відповіді на нього не може бути підставою для прийняття наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

/Постанова ВС від 19.09.2019 р. у справі № 520/10085/18/