Новини

Витрати на пенсійні внески за контрактом з недержавним пенсійним фондом: чи можна отримати податкову знижку?

01.11.2019 / 15:20

Порядок застосування податкової знижки визначений ст. 166 ПКУ.

Так, пп. 166.1.1 ст. 166 ПКУ встановлено, що платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Відповідно до пп. 166.1.2 ст. 166 ПКУ підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у пп. 166.3.5 ст. 166 ПКУ. До даного переліку включається, зокрема, сума витрат платника податку на сплату пенсійних внесків, сплачених платником податку недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які не перевищують суму, визначену в абзаці першому пп. 169.4.1 ст. 169 ПКУ (сума, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень).

Водночас згідно з пп. 166.2.1 ст. 166 ПКУ до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Оригінали, зазначених у пп. 166.2.1 ст. 166 ПКУ, документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ (пп. 166.2.2 ст. 166 ПКУ).

Отже, платник податку може включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного (податкового) 2018 року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного (податкового) року витрати на сплату пенсійних внесків за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами та копіями документів, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та їх покупця (отримувача), зокрема, це умови пенсійного контракту з недержавним пенсійним фондом, заява про приєднання до умов контракту, повідомлення про укладення контракту та відкриття індивідуального пенсійного рахунку учаснику.

За матеріалами ГУ ДПС У Полтавській області

«Гарячі лінії»

Дата: 14 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42