Новини

Існування розпочатого службового розслідування або повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення — підстави для проведення документальної позапланової перевірки

01.11.2019 / 16:45

Зі змісту пп. 78.1.12 ст. 78 ПКУ вбачається, що умовами для прийняття наказу про проведення документальної позапланової перевірки є: невідповідність висновків акта перевірки вимогам законодавства; неповне з’ясування під час перевірки питань, що повинні бути з’ясовані під час перевірки для винесення об’єктивного висновку щодо дотримання платником податків вимог законодавства; існування розпочатого службового розслідування щодо посадових осіб нижчого рівня або повідомлення їм про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Таким чином, Верховний Суд погоджується з висновком про те, що матеріалами справи підтверджується наявність обставин та підстав, передбачених цим підпунктом для проведення документальної позапланової невиїзної перевірки позивача. Зміст оскаржуваного наказу містить посилання на норму закону, на підставі якого він прийнятий, та вказівку на розпочате службове розслідування стосовно посадових осіб, які проводили перевірку позивача.

/Постанова ВС від 12.09.2019 р. у справі № 820/286/16/