Новини

Ставку екоподатку можуть підняти в чотири рази

06.11.2019 / 14:40

В Україні мають намір підняти ставку екологічного податку з метою проведення додаткових заходів, що сприятимуть зміцненню здоров’я та покращенню медико-санітарного забезпечення населення. Відповідний законопроект № 2367 зареєстровано у Верховній Раді 01.11.2019 р.

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 243, 245, 246, 247 та 248 Податкового кодексу України, зокрема:

1) збільшити в 4 рази ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення;

2) збільшити в 4 рази ставки податку за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти;

3) збільшити в 4 рази ставки податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах;

4) збільшити в 4 рази ставки податку за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

5) збільшити в 4 рази ставки податку за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Передбачається, що прийняття зазначеного законопроекту дозволить докорінно змінити ситуацію негативного впливу промислового комплексу країни на навколишнє середовище і створить стимул для зниження рівня викидів як на державному рівні, так і на рівні регіональних систем управління, а також для збільшення питомої ваги екологічно орієнтованих інвестицій та забезпечить повноцінне фінансування заходів, що сприятимуть зміцненню здоров’я та покращенню медико-санітарного забезпечення громадян України.