Новини

Виплата грошової допомоги виконавцю охоронних послуг: чи нараховувати ПДВ?

07.11.2019 / 13:00

Ситуація. Платник ПДВ — замовник послуг охорони від пожеж території, будівель та споруд виплачує виконавцю таких послуг суму грошової допомоги. Вказані виплати, передбачені договором про надання послуг з охорони від пожеж території, будівель та споруд, не входять до складу кошторису видатків на утримання особового складу та працівників виконавця таких послуг і здійснюються замовником протягом 10 банківських днів з дати отримання рахунку від виконавця шляхом перерахування належної до сплати суми на поточний рахунок виконавця.

При цьому порядок та умови виплати замовником послуг сум грошової допомоги передбачені Постановами КМУ від 17.07.92 р. № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей» і від 11.07.2007 р. № 908 «Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), травми або поранення, захворювання чи інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту».

У разі якщо виплати платником ПДВ — замовником послуг з охорони від пожеж території, будівель та споруд сум грошової допомоги виконавцю таких послуг не розглядаються як оплата (компенсація) вартості товарів/послуг, то об'єкта оподаткування ПДВ при їх отриманні не виникає та, відповідно, до бази оподаткування ПДВ такі кошти не включаються, оскільки не відбувається операції з постачання товарів/послуг.

/ІПК від 28.10.2019 р. № 1050/6/99-00-07-03-02-15-ІПК/