Новини

Помилка у даті складання РК, яким «обнулено» ПН: як виправити?

08.11.2019 / 13:00

Ситуація. Платником податку складено податкову накладну на дату отримання авансу за товари/послуги. У розрахунку коригування, складеному та зареєстрованому в ЄРПН у зв’язку з поверненням такого авансу покупцю, невірно зазначено дату його складання. При цьому таким розрахунком коригування виведено в нуль показники податкової накладної, до якої він складався.

Помилка, допущена у даті складання розрахунку коригування, виправленню не підлягає. Крім того, нормами податкового законодавства передбачено складання розрахунку коригування лише до податкової накладної, а тому розрахунок коригування не може бути складено до податкової накладної, яка у ситуації, описаній у зверненні, виведена в нуль (обнулена).

Постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань лише на підставі належним чином складеного відповідно до норм ПКУ та зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної (підпункт 192.1.1 пункту 192.1 статті 192 ПКУ).

Розрахунок коригування, який містить помилку у даті його складання, не відповідає первинним документам, на підставі яких платник формує показники податкової звітності, оскільки не дає змоги ідентифікувати операцію.

/ІПК від 24.10.2019 р.№ 981/6/99-00-07-03-02-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 28 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42