Новини

Зміни у Митному кодексі: що важливо знати при виконанні митних формальностей

12.11.2019 / 15:30
Зміни у Митному кодексі: що важливо знати при виконанні митних формальностей

Миколаївська митниця ДФС повідомляє, що з 07 листопада 2019 року набрав чинності Закон України від 02 жовтня 2019 року №141-IX «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів» (далі - Закон).

Для правильного виконання митних формальностей відповідно до вимог Кодексу з урахуванням внесених змін звертаємо увагу на деякі положення Закону.

Щодо подання документів, що підтверджують походження товарів

Змінами до статей 43 та 44 Кодексу оновлено порядок декларування країни походження товару, а саме замість обов'язкового подання оригіналів документів про походження товару країна походження товару заявляється (декларується) органу доходів і зборів шляхом зазначення її назви та відомостей про документи, що підтверджують походження товару, у митній декларації.

Відповідно, з урахуванням внесених змін при митному оформленні допускається подання органу доходів і зборів сканованих копій таких документів, а подання їх оригіналів здійснюватиметься за загальним правилом, визначеним частиною другою статті 264 Кодексу, на вимогу органу доходів і зборів.

Щодо подання документів, що підтверджують заявлену митну вартість товарів

Змінами, внесеними до частини першої статті 53 Кодексу, виключено вимогу щодо обов’язкового подання органу доходів і зборів документів, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення, одночасно з митною декларацією.

Відповідно, з урахуванням внесених змін разом з митною декларацією органу доходів і зборів можуть подаватися лише рахунок або інший документ, що визначає вартість товару, та у випадках, встановлених Кодексом, - декларація митної вартості згідно з частиною другою статті 264 Кодексу.

Щодо продовження строків переробки товарів

Відповідно до змін статей 151 та 166 Кодексу передбачено надання дозволу органам доходів і зборів на продовження строків переробки товарів у визначених законом випадках.

Щодо надання фінансових гарантій

Пунктом 37 розділу І Закону частину шосту статті 307 Кодексу доповнено винятками з правила щодо звільнення від надання фінансової гарантії, коли сума митних платежів, що підлягають сплаті, не перевищує суму, еквівалентну 1000 євро.

З урахуванням внесених змін зазначене звільнення не поширюватиметься на випадки застосування гарантій згідно з главами 8 «Загальні положення щодо митної вартості» та 20 «Митний склад» Кодексу.

Щодо впровадження форми митного контролю «пост-митний контроль»

Законом внесено зміни до статті 336 Кодексу щодо переліку форм митного контролю та доповнено Кодекс статтею 337і «Пост-митний контроль».

Звертаємо увагу що відповідні нові положення Кодексу щодо пост- митного контролю набрали чинності з 07.11.2019 та застосовуються незалежно від наявності в особи авторизації авторизованого економічного оператора.

Щодо надання дозволів на здійснення митної брокерської діяльності

Змінами, внесеними до статті 406 Кодексу, виключено вимоги щодо надання дозволів на здійснення митної брокерської діяльності центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, разом із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері захисту державного кордону.

З урахуванням внесених змін надання дозволів на здійснення митної брокерської діяльності здійснюватиметься тільки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну митну політику.

За матеріалами Миколаївської митниці ДФС