Новини

Чи можна надати право підпису електронних документів бухгалтеру, якщо посада головного бухгалтера відсутня?

13.11.2019 / 11:00

ГУ ДПС у Дніпропетровській області пояснено, що за відсутності на підприємстві посади головного бухгалтера при складанні податкових накладних можливе накладення електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису) безпосередньо власником або керівником підприємства.

Згідно з п. 11 розділу III Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну України від 06.06.2017 р. №557 (далі — Порядок № 557), для надання права підпису електронних документів (крім заяви про приєднання до Договору про визнання електронних документів) іншим особам, яким делеговано право підпису, платник повідомляє про таких осіб контролюючий орган  шляхом направлення повідомлення про надання інформації щодо ЕЦП в електронному вигляді за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 557 (за ідентифікатором форми J(F)1391103).

До повідомлення про надання інформації щодо ЕЦП вноситься інформація про підписувача (підписувачів), якому (яким) надається право підпису електронних документів. На сформоване повідомлення першими накладаються електронні цифрові підписи (кваліфіковані електронні підписи) усіх осіб, включених до повідомлення, у порядку черговості їх внесення до повідомлення, після них — електронний цифровий підпис (кваліфікований електронний підпис) підписувача заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів (керівника), і останньою — електронна печатка (за наявності).

Відповідно до абзацу другого п. 48.5.1 ст. 48 ПКУ достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність в електронному документі електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису) платника податку, тому у разі відсутності на підприємстві посади головного бухгалтера подаються посилені сертифікати відкритих ключів шляхом направлення повідомлення на всіх відповідальних осіб платника податків, які мають право відповідного підпису.

/ІПК від 05.11.2019 р. № 1191/ІПК/04-36-04-01-16/

«Гарячі лінії»

Дата: 12 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42