Новини

Повернення постачальником передоплати, що визнана безпідставно отриманою за рішенням суду: як відкоригувати зобов’язання з ПДВ?

14.11.2019 / 10:30

У разі виникнення підстав для коригування податкових зобов'язань, визначених п. 192.1 ст. 192 Кодексу, постачальник складає розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату виникнення податкових зобов'язань за операцією. У графі 2.1 розділу Б такого розрахунку коригування зазначається код причини коригування, який відповідає причині, з якої здійснюється таке коригування (у разі якщо коригування здійснюється на підставі судового рішення, графа 2.1 заповнюється виходячи з того, у зв'язку з чим суд прийняв таке рішення, та виходячи із суті господарських операцій, які здійснюються у зв'язку з його виконанням, підтверджених відповідними бухгалтерськими документами).

Як зазначено у запиті, на рахунок підприємства надійшли кошти від приватного виконавця як часткове погашення заборгованості за судовою справою.

На дату повернення частини коштів постачальник має скласти розрахунок коригування на зменшення податкових зобов’язань до податкової накладної, що була складена постачальником на суму отриманої передоплати. Такий розрахунок коригування має бути складений на суму коштів, що надійшли на рахунок підприємства, та підлягає реєстрації в ЄРПН у порядку, встановленому ст. 192 ПКУ.

/ІПК від 24.10.2019 р. № 978/6/99-00-07-03-02-15/ІПК/