Новини

Дозвіл на спецводокористування закінчився: як обчислювати зобов’язання з рентної плати, якщо водний об’єкт знаходиться на території зони безпеки?

18.11.2019 / 18:00

Рентна плата обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої) водних об’єктів, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок рентної плати та коефіцієнтів (пп. 255.11.2 п. 255.11 ст. 255 ПКУ).

За відсутності у водокористувача дозволу із встановленими в ньому лімітами використання води рентна плата справляється за весь обсяг використаної води за кожним джерелом водопостачання окремо, що підлягає оплаті як за понадлімітне використання, тобто у п’ятикратному розмірі, виходячи з фактичних обсягів використаної води понад встановлений ліміт використання води, ставок рентної плати та коефіцієнтів (пп. 255.11.13 — 255.11.15 п. 255.11 ст. 255 ПКУ).

Пунктом 15 ст. 41Закону України від 06.09.2005 р. № 2806-IV «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» (далі — Закон № 2806) встановлено, що документи дозвільного характеру, видані суб’єктам господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, вважаються такими, що продовжили термін своєї дії на період проведення антитерористичної операції.

Водночас із набранням чинності 30.04.2018 р. наказом «Про початок Операції об’єднаних сил» антитерористична операція завершена та розпочато операцію об’єднаних сил, якою запроваджено поняття «зона безпеки».

Таким чином, не вбачається підстав для поширення дії норми п. 15 ст. 41 Закону № 2806 на підприємство щодо продовження терміну дії його дозволу. Отже, підприємству необхідно звернутися до уповноваженого органу для подовження терміну дії дозволу.

/ІПК від 12.11.2019 р. № 1271/6/99-00-04-04-03-15/ІПК/