Новини

Міжнародні перевезення представництвом нерезидента: що з ПДВ?

21.11.2019 / 09:00

При розгляді питання щодо порядку оподаткування ПДВ послуг, що надаються компанією-нерезидентом, представництво якої офіційно зареєстроване на митній території України, є платником ПДВ та здійснює на території України  продаж квитків на такі міжнародні перевезення, ДПС України зазначила, що якщо нерезидент здійснює операції з постачання послуг на митнії території України через постійне представництво, яке зареєстровано на території України як платник ПДВ, то обов'язок щодо нарахування і сплати ПДВ до бюджету за операціями з постачання таким нерезидентом послуг, місцем постачання яких визначена митна територія України, покладається на таке постійне представництва нерезидента.

Послуги з перевезення, що надаються перевізником — нерезидентом, який здійснює свою господарську діяльність на території України через постійне представництво, зареєстроване на території України як платник ПДВ, підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах. Нарахування податкових зобов’язань за операціями з постачання таких послуг здійснюється таким представництвом - платником ПДВ.

Приймаючи до уваги що квиток (проїзний документ) є договором на перевезення, що укладається між пасажиром і відповідним перевізником, операції нерезидента з постачання послуг з міжнародного перевезення пасажирів, які здійснюються на митній території України нерезидентом через його постійне представництво, що зареєстроване на території України як платник ПДВ, за пп. «а» пп. 195.1.3 п. 195.1 ст. 195 ПКУ оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою (за умови, що такий квиток (проїзний документ) є єдиним міжнародним перевізним документом).

/ІПК від 04.11.2019 р. № 1164/6/99-00-07-03-02-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 20 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42