Новини

Коли єдиний внесок вважається сплаченим?

21.11.2019 / 11:20

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄВ) сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. При цьому платники, які не мають банківського рахунку, сплачують внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку (ст. 9 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Єдиний внесок вважається сплаченим:

  • у день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу ДПС — у разі перерахування сум ЄВ з рахунку платника на відповідні рахунки органу ДПС; 
  • у день прийняття до виконання банком або іншою установою — членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі — при сплаті ЄВ готівкою;
  • у день надходження коштів на відповідні рахунки органів ДПС, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, — у випадку сплати ЄВ в іноземній валюті.