Новини

Тимчасове вивезення обладнання для надання в оренду нерезиденту: що з ПДВ?

22.11.2019 / 17:20

Місце постачання послуг з надання в оренду рухомого майна (крім транспортних засобів та банківських сейфів), які надаються нерезиденту України, розташоване за межами митної території України, тому операції з постачання таких послуг не підпадають під об'єкт оподаткування ПДВ. Обсяги таких операцій підлягають відображенню у рядку 5 податкової декларації з ПДВ (далі — декларація) за відповідний звітний період.

При цьому у разі якщо придбані з ПДВ товари починають використовуватися в операціях, місце постачання яких розташоване за межами митної території України (у даному випадку — в операціях з надання в оренду обладнання нерезиденту України), та з цією метою такі товари вивозяться за межі митної території України у митному режимі тимчасового вивезення, то платник податку не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, у якому такі товари почали фактично використовуватися в таких операціях, зобов’язаний нарахувати податкові зобов'язання відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 ПКУ, та скласти і зареєструвати в ЄРПН відповідну податкову накладну.

Якщо такі товари/послуги в подальшому починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності (у цьому випадку — при поверненні майна орендодавцю), платник податку може скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної, зареєструвати його в ЄРПН та зменшити суму податкових зобов'язань, що були нараховані відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ.

Обсяги податкових зобов’язань, нарахованих відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ, а також обсяги коригування таких податкових зобов’язань підлягають відображенню у рядку 4 декларації за відповідний звітний період.

/ІПК від 11.11.2019 р. № 1263/6/99-00-07-03-02-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 26 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42