Новини

Неподання/несвоєчасне подання звітності з ЄСВ: як визначається «повторність» порушення?

27.11.2019 / 14:40

Для визначення повторності порушення нормами п. 7 частини 11 ст. 25 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464) передбачено період, протягом якого до платника єдиного внеску було застосовано штраф, а саме — протягом року. При цьому не прив’язано термін «календарний рік» до можливості накладення підвищеного розміру штрафу.

Згідно зі ст. 35 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 р. № 8073-Х обставиною, що обтяжує відповідальність за адміністративне правопорушення, є повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню; вчинення правопорушення особою, яка раніше вчинила злочин.

Враховуючи вищевикладене, повторним порушенням, за яке передбачено штраф у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, буде неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності по єдиному внеску, за яке до такого платника протягом року вже було винесено рішення про застосування штрафних санкцій та його застосовано. З дати винесення контролюючим органом такого рішення починається відлік  365 днів (для високосного року — 366 днів) для визначення повторності правопорушення про застосування штрафних санкцій.

За матеріалами ГУ ДПС у Дніпропетровській області