Новини

Платник податків діяв без належної обережності при виборі контрагента, а тому отримана таким платником податкова вигода є безпідставною

27.11.2019 / 16:00

Суд касаційної інстанції звертає увагу, що платник повинен проявляти розумну обережність при укладенні договорів з постачальниками. Адже за звичаями ділового обороту при здійсненні такого вибору суб’єктами господарювання оцінюються не лише умови угоди та їх комерційна привабливість, а і ділова репутація, платоспроможність, ризики невиконання зобов’язань та надання гарантій їх виконання, наявність у контрагента необхідних ресурсів (виробничих потужностей, технологічного обладнання, кваліфікованого персоналу) та відповідного досвіду.

Натомість позивачем не обумовлено, чим останній керувався при виборі суб’єкта господарювання як контрагента. Суд констатував, що платник податків діяв без належної обережності при виборі контрагента, а тому за встановлених обставин, які не підтверджують реальність господарських операцій, отримана таким платником податків податкова вигода у вигляді права на податковий кредит є безпідставною.

/постанова ВС від 15.10.2019 р. у справі № 826/12746/14/