Новини

З 27 грудня офіційний курс до всіх іноземних валют оприлюднюватиметься на дві години раніше

12.12.2019 / 09:40

Для більшої зручності бізнесу та громадян Нацбанк публікуватиме щоденний офіційний курс гривні до всіх іноземних валют до 16.00, починаючи з 27.12.2019 р. Раніше так оперативно публікувався лише офіційний курс гривні до долара США, а курс до решти іноземних валют та банківських металів оприлюднювався до 18.00.

Для пришвидшення розрахунку та оприлюднення офіційного курсу гривні Нацбанк використовуватиме  як крос-курси  котирування BFIX іноземних валют у торговельно-інформаційній системі Bloomberg, які є міжнародно визнаними бенчмарками валютного ринку та  відповідають, зокрема, принципам для фінансових індикаторів, що розробляються Міжнародною організацією комісій з цінних паперів (IOSCO). Наразі для цього використовуються дані з сайтів інших центральних банків, які оприлюднюються з певним лагом і не дають змогу публікувати офіційний курс гривні до всіх валют раніше.

Також для простішого представлення та використання офіційний курс гривні розраховуватиметься не за сто, а за одну одиницю іноземної валюти, тобто у форматі 1 дол. США = 23,6885 грн (станом на 10 грудня 2019 року).

Крім цього, Нацбанк формалізував принципи формування переліку валют, до яких розраховується офіційний курс гривні, та облікової ціни банківських металів. Зокрема, на щоденній основні офіційний курс гривні розраховуватиметься до валют, що входять до першої  групи Класифікатора іноземних валют, а також валют, емітентами яких є країни з ТОП-30 найбільших торгових партнерів України за попередній рік. Сьогодні таких валют — 35. Офіційний курс до інших іноземних валют публікуватиметься щомісячно. На щоденній основі публікуватиметься облікова ціна банківських металів, які входять до першої групи Класифікатора іноземних валют (наразі це: золото, срібло, платина та паладій). Усі ці переліки оновлюватимуться щорічно з урахуванням змін у зовнішній торгівлі.

/Постанова Правління НБУ від 10.12.2019 р. № 148/