Новини

За невчасно сплачений податок на прибуток доведеться нести відповідальність

12.12.2019 / 13:00

Платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Кодексом.

Податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені Кодексом. Цей обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

За невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку платник податків несе відповідальність.

При цьому за порушення законів з питань оподаткування встановлюється фінансова відповідальність, яка застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (ст. 111 Податкового Кодексу (далі — Кодекс)).

Пеня — сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов'язань та не сплачена у встановлені законодавством строки (пп. 14.1.162 ст. 14 Кодексу). Порядок нарахування пені визначено ст. 129 Кодексу.

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом визначених строків, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, — у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, — у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу (ст. 126 Кодексу).

«Гарячі лінії»

Дата: 9 квітня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42