Новини

«Економний» ремонт автотранспорту: як витрати «ховають» прибуток?

21.12.2019 / 12:00

У практиці контрольно-перевірочних заходів, які проводять податківці Донеччини, можна згадати чимало цікавих епізодів, коли підприємці на загальній системі оподаткування не в повній мірі враховують норми податкового законодавства, зокрема, використання основних засобів подвійного призначення.

Так, фахівцями управління податків і зборів з фізичних осіб встановлені випадки заниження чистого оподатковуваного доходу ФОП, які здійснюють діяльність у сфері вантажного перевезення. Не секрет, що витратна частина будь-якого господарства включає в себе і витрати на запчастини та ремонт «робочих конячок», але список дозволених витрат чітко прописаний у Податковому Кодексі України. Що не завадило підприємцям «зекономіти» на податках, включивши запчастини подвійного призначення у витрати і тим самим занизити свій чистий оподатковуваний дохід.    

За результатами проведених перевірок по 8 ФОП, які здійснювали вантажні перевезення, станом на 01.12.2019 р. донараховано більше 13 млн грн, у тому числі ПДФО — 11,2 млн грн, військового збору — 0,8 млн грн, ПДВ — 0,6 млн грн, єдиного внеску — 0,5 млн грн.

За матеріалами ГУ ДПС у Донецькій області