Новини

Доходи за договорами ЦПХ: як оподатковувати?

28.12.2019 / 09:00

Податківці повідомляють, що відповідно до пп. 164.2.2 ст. 164 розділу IV Податкового кодексу України суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

При цьому при отриманні зазначених у пп. 164.2.2 ст. 164 ПКУ доходів від фізичних осіб — платників єдиного податку четвертої групи, їх отримувач зобов’язаний включити суми таких доходів до річної податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний рік та самостійно сплатити з них установлені ПКУ податки та збори.

При нарахуванні доходів у вигляді винагороди за ЦПД за виконання робіт (надання послуг) база оподаткування визначається як нарахована сума такої винагороди зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок) (абзац другий п. 164.6 ст. 164 ПКУ).

База оподаткування ПДФО дорівнює нарахованим сумам таких винагород, до яких застосовується ставка 18 відсотків, та є об'єктом оподаткування військовим збором (пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Базою нарахування ЄСВ для зазначених платників є сума винагороди фiзичним особам за виконання робiт (надання послуг) за цивiльно-правовими договорами.  

Згідно з частиною п’ятою ст. 8 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» для платникiв, зазначених у ст. 4 Закону № 2464, встановлюється у розмiрi ЄСВ 22 % до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування.

За матеріалами ГУ ДПС у Рівненські області