Новини

Будівельно-підрядні роботи: чи можна застосовувати касовий метод?

28.12.2019 / 12:00

За операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб'єкти підприємницької діяльності можуть застосовувати касовий метод податкового обліку (пп.14.1.266 ст.14 ПКУ).

При цьому протягом одного звітного (податкового) періоду платник податку для визначення податкових зобов’язань з ПДВ може застосовувати як касовий метод податкового обліку (за операціями з виконання підрядних будівельних робіт), так і зобов’язаний застосовувати загальновстановлені правила (за усіма іншими операціями з постачання товарів/послуг).

Нормами ПКУ не передбачено подання до контролюючих органів будь- яких заяв чи повідомлень про початок застосування касового методу податкового обліку за власним вибором платника податку.

Починаючи із звітного (податкового) періоду, в якому платник податку почав застосовувати касовий метод податкового обліку, такий платник податку у відповідному полі податкової декларації з ПДВ проставляє відмітку про застосування касового методу податкового обліку.

/ІПК від 19.12.2019 р. № 2024/6/99-00-07-03-02-15/ІПК/