Новини

Відсотки за товарним кредитом на користь нерезидента: як оподатковуються?

28.12.2019 / 18:00

Податок на прибуток. Доходи нерезидента із джерелом їх походження з України у вигляді процентів за товарним кредитом підлягають оподаткуванню відповідно; до положень п. 141.4 ст. 141, якщо не передбачено інший порядок оподаткування таких доходів чинним міжнародний договором з країної  резиденцією такого нерезидента.

ПДВ. З метою обчислення суми ПДВ базою оподаткування для товару, ввезеного на митну територію України (у тому числі поставленого нерезидентом на умовах товарного кредиту) є договірна (контрактна) вартість такого товару, але не нижче митної вартості такого товару, визначеної відповідно до МКУ, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до вартості товарів. При цьому, сплата резидентом (платником ПДВ) нерезиденту відсотків за товари, надані ним на умовах товарного кредиту, не змінює басу оподаткування ПДВ.

/ІПК від 19.12.2019 № 2026 /6/99-00-07-03-02-15/ІПК/