Новини

Президентом України підписано новий Закон про боротьбу з відмиванням коштів

02.01.2020 / 18:00

27.12.2019 р. Президентом України В. Зеленським підписано Закон України від 06.12.2019 р. № 361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Вказаний Закон спрямовано на імплементацію в законодавство України вимог Директиви (ЄС) 2015/849 Європейського парламенту та Ради від 20 травня 2015 року «Про запобігання використанню фінансової системи для відмивання грошей та фінансування тероризму» та Регламенту (ЄС) 2015/847 «Про інформацію, що супроводжує перекази», а також впровадження рекомендацій зазначених в Звіті експертів Комітету Ради Європи MONEYVAL, наданих за результатами п’ятого раунду взаємної оцінки України у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, який затверджений на 55-му Пленарному засіданні MONEYVAL.       

Водночас Законом вносяться зміни до низки законодавчих актів, зокрема до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та законів України «Про банки і банківську діяльність», «Про боротьбу з тероризмом», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань», «Про валюту і валютні операції», «Про страхування» та ін.

Закон набирає чинності через чотири місяці з дня його опублікування.

Державна служба фінансового моніторингу України