Новини

Уряд затвердив проєкт закону «Про працю»

03.01.2020 / 09:00

27 грудня Уряд схвалив законопроект про підвищення зайнятості населення, розроблений фахівцями Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Законопроєкт має на меті підвищити офіційну зайнятість та рівень зарплат в країні. Він на практиці реалізовує урядову реформу ринку праці.

Розробка нового закону була на часі, адже Кодекс законів про працю давно не захищає працівників. Чинний документ датований 1971 роком, тому не передбачає офіційної фіксації сучасних форм праці — фрілансу, дистанційної, домашньої або тимчасової роботи та ін. Через відсутність законодавчого регулювання, альтернативою для багатьох різновидів сьогочасних трудових відносин стала нелегальна зайнятість. Тому зростає робота в «тіні», зарплати «у конвертах», складність у пошуку роботи, фактична відсутність захисту працівників приватного бізнесу.

Зі слів Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова, законопроєкт дасть змогу збалансувати ринок робочої сили, вивести із «тіні» заробітні плати та пришвидшити економічне зростання.

«Регулювання сфери праці нарешті буде приведено до реалій та відображатиме сучасні відносини роботодавець — працівник. Водночас ми захищаємо українців та створюємо умови для підвищення конкуренції між роботодавцями, а відтак підґрунтя для зростання заробітних плат», — наголосив Міністр.

Головні п’ять переваг, що створить нове законодавство про зайнятість для українців:

  • зберегти та розширити соціальні права та гарантії працівників через легалізацію праці;
  • збільшити кількість легальних робочих місць;
  • забезпечити рівні можливості чоловіків та жінок у сфері праці;
  • підвищити доходи працівників;
  • гармонізувати законодавство з ЄС.

Підготовка законопроєкту тривала з вересня поточного року. До обговорення і внесення пропозицій було залучено галузеві асоціації працівників, представники великого та малого бізнесу, а також профспілкових організацій. Закон набере чинності за шість місяців після розгляду та ухвалення парламентом. Ще протягом року буде діяти так званий перехідний період. За цей час відбудеться адаптація трудових відносин і кадрових документів до нововведень.