Новини

Коли дохід фізичної особи від продажу інвестиційного активу не підлягає оподаткуванню ПДФО?

09.01.2020 / 12:40

Платник податку обов’язково декларує результати всіх операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року, як на території України, так і за її межами, за винятком випадків, зазначених в пп. 170.2.8 ст. 170 розділу ІV Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

Згідно з пп. 170.2.8 ст. 170 ПКУ не підлягає оподаткуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу:

  • дохід, отриманий платником податку протягом звітного податкового року від продажу інвестиційних активів, якщо сума такого доходу не перевищує суму, визначену в абзаці першому пп. 169.4.1 ст. 169 ПКУ (у 2018 році — 2 470 грн, у 2019 році — 2 690 грн, у 2020 році — 2 940 грн);
  • дохід, отриманий платником податку від продажу інвестиційних активів у випадку, визначеному пп. 165.1.40 ст. 165 ПКУ (сума доходу, отриманого платником податку внаслідок відчуження акцій (інших корпоративних прав), одержаних ним у власність у процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, безпосередньо отримані ним як компенсація суми його внеску до установ Ощадного банку СРСР або до установ державного страхування СРСР, або в обмін на приватизаційні сертифікати, отримані ним відповідно до закону, а також сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст. 121 Земельного кодексу України залежно від їх призначення, та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації).

У випадках, зазначених у підпунктах «а» і «б» пп.170.2.8 ст. 170 ПКУ, платник податку не включає до розрахунку загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами суму доходів та витрат на придбання таких інвестиційних активів.

За матеріалами ГУ ДПС у Тернопільській області