Новини

Реалізація гарячого напою, виробленого за власним рецептом: чи потрібна «алкогольна» ліцензія?

14.01.2020 / 17:00

Гарячий напій, виготовлений за рецептом суб’єкта господарювання з вмістом спирту етилового понад 0,5 % об’ємних одиниць, є алкогольним напоєм. Виробництво, оптова і роздрібна торгівля таким напоєм регулюється Законом № 481 та незалежно від форм власності суб’єкта господарювання здійснюється за умови одержання ліцензії.

Відповідно до вимог частини шостої ст. 153 Закону № 481, абзацу першого п. 22 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою КМУ від 30.06.1996 р. № 854 (далі — Правила), продаж алкогольних напоїв на розлив для споживав ня на місці дозволяється тільки суб’єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб’єктів господарювання громадського харчування, суб’єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.

При цьому п. 23 Правил визначено, що забороняється під час продажу алкогольних напоїв на розлив у закладах ресторанного господарства змішувати напої різних видів і марок, крім виготовлення коктейлів. Технологічні, калькуляційні картки на коктейлі погоджуються із санітарно-епідеміологічною службою, затверджуються керівником підприємства, бухгалтером та скріплюються печаткою.

Крім того, з урахуванням вимог пп. 3 ст. 291 ПКУ підприємець, який планує їх виготовляти та здійснювати торгівлю алкогольними напоями не може бути платником єдиного податку першої — третьої груп.

/ІПК від 27.12.2019 р. № 2162/6/99-00-04-01-02-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 9 квітня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42