Новини

РРО-новації: ГУ ДПС у Харківській області роз’яснює

15.01.2020 / 10:00

Інтерв’ю заступника начальника ГУ ДПС у Харківській області Ірини Сагайдак харківським ЗМІ.

фото

- Іринo Анатоліївнo, нововведення стосовно РРО цього року викликали величезний інтерес з боку підприємницького середовища. Чи необхідно міняти підхід до РРО?

- Реалії сьогодення такі, що стрімкий розвиток IT-сфери і державна трансформація вносять свої корективи і в наше життя, і в наше законодавство.

З введенням в дію законів № 128 та № 129 повністю змінюється філософія у використанні реєстраторів розрахункових операцій. Представник бізнесу при розрахунках зі споживачами зможе використовувати замість класичного РРО будь-який гаджет, попередньо встановивши на нього спеціальну програму.

Схема дії проста: програмний РРО створює проект чека, передає його на сервер податкової, де після реєстрації він стає фіскальним і йому присвоюється номер.

Ці новації підтримують загальний тренд «Країна в смартфоні» і спрямовані на економію ресурсів підприємців.

- Чи слід підприємцю бігти міняти свої РРО або закуповувати смартфони для нових програм?

- Закон надає підприємцю вибір. Або використовувати класичні РРО, або йти в ногу з часом і переходити на розрахунки із споживачем через смартфон або будь-який інший гаджет. В останньому випадку необхідно просто придбати спеціальну програму і встановити її на електронний пристрій, наприклад, на вже наявну у підприємця техніку.

До речі, державна податкова служба розробила безкоштовну версію такої програми. Завантажити її можна буде з сайту податкової, і до квітня 2020 року триватиме її тестування і вдосконалення.

У той же час не заборонено використовувати програми, створені іншими розробниками або самим суб'єктом господарювання. Головне, щоб вони відповідали певним вимогам.

Тобто суб'єкт господарювання сам вибирає традиційний РРО або програмний РРО  залежно від його потреб і фінансових можливостей.

- Чи всім платникам єдиного податку з нового року доведеться використовувати РРО?

- Ні, не всім. Перша група — ті, хто торгує на ринку, — можуть і далі працювати без РРО. Також не потрібен РРО особам, які торгують вирощеною на власних городах сільгосппродукцією. Звертаю увагу — мова не йде про тих, хто перепродає товар.

Що ж стосується єдинників другої—четвертої груп, то до жовтня наступного року діють сьогоднішні норми. РРО повинні застосовувати тільки підприємці, які здійснюють певні види діяльності або ті, хто перевищив дохід в 1 млн грн. Також з квітня 2020 року обов'язкове застосування РРО для єдинників, які здійснюють платні послуги у сфері охорони здоров'я.

З 01.10.2020 р. коло підприємців, які повинні будуть застосовувати реєстратори розрахункових операцій розширюється. До них «додаються», наприклад, ті, хто здійснює:

- реалізацію товарів або послуг через Інтернет;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів;

- реалізацію використаних товарів у магазинах;

- діяльність туристичних агентств;

- діяльність готелів;

- реалізацію текстилю (крім реалізації за «готівку» на ринках);

- реалізацію деталей для автотранспорту, відповідно до переліку КМУ.

З 01.01.2021 р. РРО застосовуватимуть всі платники єдиного податку, крім першої групи.

Тобто у суб'єктів господарювання ще є час для того, щоб розібратися в нюансах.

При цьому для тих, хто сплачує єдиний податок і перебуває на другій групі з 1 січня 2021 року збільшена межа суми доходу, що дозволяє їм бути платниками єдиного податку.

- Тобто підприємцям не варто хвилюватися або закриватися?

- Ні, не варто. Я б порадила підприємцям самостійно ознайомитися з новаціями. Ми ж зі свого боку будемо і далі роз'яснювати нові аспекти.

Найголовніше зрозуміти, що  впровадження РРО — це крок до цивілізованого суспільства.

За матеріалами інтерв’ю газети «Харьковские известия»