Новини

Змінено нормативи відрахування державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями

17.01.2020 / 14:40

Податківці звертають увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 р. № 1015 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набрала чинності 17.12.2019 р., внесено зміни до ряду постанов Кабінету Міністрів України, які стосуються питань відрахування частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, а також частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави.

Зокрема, згідно зі змінами, внесеними до п. 1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 р. № 138 норматив відрахування частини чистого прибутку (доходу), що відраховується державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету за відповідний період, встановлюється у розмірі 90 % виходячи з обсягу чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.

Стосовно господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 24.04.2019 р. № 364, згідно з якими базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2018 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, встановлюється у розмірі 90 %.

За матеріалами ГУ ДПС у м. Києві