Новини

Методрекомендації з бухобліку: Офіс ВПП про ключові новації

23.01.2020 / 16:40

Офіс великих платників податків ДПС повідомляє, що Міністерством фінансів України наказом від 14.01.2020 № 6 внесено зміни  до Методрекомендацій з бухгалтерського обліку. В основному метою змін є приведення положень Методрекомендацій у відповідність з нормами чинного законодавства.

Суть змін:

Методрекомендації з обліку ОЗ № 561:

- вилучено невідповідну податковому законодавству норму, за якою первинну (переоцінену) вартість об’єкта ОЗ можна збільшити на суму індексації;

- визначено, що ліквідаційна вартість визначатиметься комісією, створеною наказом керівника підприємства, при введенні об’єкта в експлуатацію;

- уточнено, що при створенні цільового фонду щодо ОЗ залишок невикористаного цільового фонду, що підлягає поверненню орендодавцеві, відображається за дебетом рахунку 48 «Цільове фінансування і цільові надходження» та кредитом субрахунку 685 «Розрахунки з іншими кредиторами».

Методрекомендації обліку запасів № 2:

-  вимогу про необхідність вказувати місце складання у закупівельному акті;

- вилучено вимогу про порядок відображення суми ПДВ, яка обчислюється при надходженні та вибутті запасів;

- з додатку 3 вилучено бухгалтерський запис за операцією «Списання втрати запасів, понесених внаслідок надзвичайних подій».

Методрекомендації обліку НМА № 1327 не застосовуються банками.

Методрекомендації обліку фінансових витрат № 1300 не поширюються на мікропідприємства, малі підприємства, непідприємницькі суспільства, підприємства, які ведуть спрощений бухоблік доходів і витрат відповідно до податкового законодавства, а також на представництва іноземних суб’єктів об’єктів господарської діяльності.

Методрекомендації з обліку спільної діяльності без створення юрособи № 1873 не застосовуються бюджетними установами, банками та підприємствами, які відповідно до законодавства складають фінзвітність за МСФЗ.

Методрекомендації щодо облікової політики № 635: 

Рахунки класу 9 «Витрат діяльності» є обов’язковими для всіх підприємств з можливістю відкриття за власним рішенням рахунків класу 8 «Витрат по елементах».

«Гарячі лінії»

Дата: 9 квітня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42