Новини

Запобігання корупції: про заповнення повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єктів декларування

24.01.2020 / 17:00

Відповідно до положень Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VІІ (зі змінами) (далі — Закон № 1700) рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року № 3 (у редакції наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 12 грудня 2019 року № 168/19) затверджено форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, зареєстровану у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2019 року за № 1302/34272.

З 01 січня 2020 року набрали чинності зміни, внесені Законом України від 02 жовтня 2019 року № 140-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» (далі — Закон № 140) до Закону № 1700, зокрема, які стосуються подання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані суб’єктів декларування.

З 01.01.2020 р. повідомлення про суттєві зміни у майновому стані (далі — Повідомлення) подаються суб’єктами декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктами декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до ст. 50 Закону № 1700.

Особливості подання Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані:

1. Повідомлення подається суб’єктом декларування у разі отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів (ПМ), установлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року, протягом 10 днів з дня настання такої події.

У разі отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 ПМ, членом сім’ї суб’єкта декларування, Повідомлення не подається.

2. За кожним фактом отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку подається окреме Повідомлення.

Винятки:

- здійснення видатку спричинило придбання майна — подається одне повідомлення;

- набуття права власності на майно здійснено шляхом отримання доходу у негрошовій формі (спадщина, подарунок тощо).

3. При отримані доходів із різних джерел (різними платежами) в один день подається окреме повідомлення за кожним доходом, який перевищує 50 ПМ.

4. При отриманні доходу частинами (різними платежами) подаються окремі повідомлення за кожною його частиною, яка перевищує 50 ПМ.

5. Повідомлення про придбання майна, вартість якого перевищує 50 ПМ, але сплату за нього здійснено декількома платежами, кожний з яких окремо не перевищує зазначений поріг, здійснюється після набуття права на таке майно.

6. Повідомлення про зміну в майновому стані при отримані спадщини або подарунка, якщо вартість такого майна не відома, не подається.

 Зміни у формі Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані:

1) додано розділ «Видатки»;

2) змінено та впорядковано поле щодо джерела доходів:

- роботодавець;

- продавець;

- дарувальник;

- спадкоємець;

- рішення суду;

- інше.

 Особливості заповнення Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані:

1. У разі придбання майна або активів, що спричинило видаток на суму більше 50 ПМ, заповнюють розділ 9 «Видатки» та відповідний  виду придбаного об’єкта (нерухоме майно, рухоме майно, нематеріальні активи тощо) розділ 3 — 8.

2. У разі придбання майна, вартість якого перевищує 50 ПМ, але сплата за його придбання здійснена декількома платежами, кожний з яких окремо не перевищує цей поріг, заповнюється тільки відповідний  виду придбаного об’єкта (нерухоме майно, рухоме майно, нематеріальні активи тощо) розділ 3 — 8.

3. У разі отримання подарунка у негрошовій формі заповнюють розділ 2 «Доходи, у тому числі подарунки» та відповідний  виду придбаного об’єкта (нерухоме майно, рухоме майно, нематеріальні активи тощо) розділ 3 — 8.

4. У разі придбання майна шляхом обміну його на інше майно заповнюють розділ 2 «Доходи, у тому числі подарунки», розділ 9 «Видатки» та відповідний  виду придбаного об’єкта (нерухоме майно, рухоме майно, нематеріальні активи тощо) розділ 3 — 8.

5. При отриманні одного подарунка від декількох осіб, у полі «Джерело доходи» зазначають відомості щодо кожної особи. 

Також з 01 січня 2020 року суб’єкти декларування мають внести в декларацію відомості про всі банківські рахунки, відкриті на ім’я суб’єкта декларування або члена його сім’ї, незалежно від наявності залишку коштів на них станом на 31 грудня звітного періоду.

За матеріалами ГУ ДПС у Дніпропетровській області

«Гарячі лінії»

Дата: 12 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42