Новини

ФОП-спрощенець: які наслідки отримання доходу на непідприємницький рахунок?

27.01.2020 / 09:45

Відповідно до ст. 292 ПКУ доходом ФОП-платника єдиного податку є, зокрема, дохід, отриманий у грошовій формі (готівковій чи безготівковій).

ФОП для проведення операцій, пов’язаних зі здійсненням підприємницької діяльності, не може використовувати поточні рахунки, відкриті в банківських установах для власних потреб.

У разі виявлення контролюючим органом порушення платником єдиного податку вимог ПКУ щодо застосування спрощеної системи оподаткування, на підставі акта перевірки реєстрація платником єдиного податку буде анульована.

Такий ФОП зможе обрати спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття такого рішення (п.  299.11 ст. 299 ПКУ).

За матеріалами ГУ ДПС у Луганській області