Новини

ПДВ: чи звільняється від оподаткування медзаклад з поліпшеним сервісним обслуговуванням

27.01.2020 / 16:40

Офіс великих платників податків ДПС нагадує, що пп. 197.1.5 ст. 197 ПКУ (далі — Кодекс) передбачено звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг з охорони здоров’я закладами охорони здоров’я, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також постачання послуг реабілітаційними установами для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, що мають ліцензію на постачання таких послуг відповідно до законодавства, крім послуг, визначених у підпунктах «а» — «о» пп. 197.1.5 ст. 197 Кодексу (у тому числі підпункт «і»: медичне обслуговування громадян за їх бажанням у медичних закладах із поліпшеним сервісним обслуговуванням).

Тобто, до послуг, операції з надання яких не звільняються від оподаткування ПДВ, належать послуги з медичного обслуговування громадян за їх бажанням у медичних закладах із поліпшеним сервісним обслуговуванням.

Саме поняття «поліпшене сервісне обслуговування» законодавчо не визначено. Проте цей термін має застосовуватись тільки для закладів охорони здоров’я  та відділень закладів охорони здоров’я, які надають медичні послуги в стаціонарних умовах, в яких, крім медичного та необхідного побутового обладнання, палати для перебування пацієнтів оснащені додатковими побутовими приладами для підвищення комфортності перебування та пацієнтам надаються додаткові немедичні послуги, оплата яких у частині визначення вартості таких послуг здійснюється за рахунок пацієнтів. При цьому медичне обслуговування в таких закладах та відділеннях має здійснюватися за бажанням пацієнта, а не за відповідним направленням лікаря.

Тобто, не може вважатися поліпшеним сервісним обслуговуванням застосування будь-якого медичного обладнання або методів надання медичної допомоги.

Водночас до поліпшеного сервісного обслуговування також не може відноситись обладнання холів та інших загальних приміщень холодильниками, телевізорами, м’якими меблями, ковдрами тощо як в амбулаторних, так і в стаціонарних закладах та відділеннях закладів охорони здоров’я.

Таким чином, послуги медичного обслуговування громадян за їх бажанням у медичних закладах із поліпшеним сервісним обслуговуванням не звільняються від оподаткування ПДВ.

«Гарячі лінії»

Дата: 12 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42