Новини

Google, Youtube, Facebook та інші онлайн-сервіси хочуть обкласти ПДВ

28.01.2020 / 16:00
Google, Youtube, Facebook та інші онлайн-сервіси хочуть обкласти ПДВ

Відповідний законопроєкт № 2634 опубліковано на сайті Верховної Ради.

Законопроєктом пропонується ввести податок на додаткову вартість для всіх постачальників електронних послуг, а саме:

1. Сервіси поставки зображень, текстів, світлин, електронних книг і журналів.

2. Сервіси поставки відео за запитом, ігор, азартних ігор, включаючи поставки послуг за участі в таких іграх.

3. Сервіси для доступу до інформаційних, комерційних, освітніх і розважальних електронних ресурсів та інших подібних ресурсів.

4.  Сервіси хмарного сховища зберігання даних.

5. Сервіси поставки (передача прав на використання) програмного забезпечення й відновлень до нього.

6. Сервіси надання рекламних послуг у Мережі, мобільних додатках і інших електронних ресурсах.

 Таким чином, у разі  прийняття законопроєкту податки потрібно буде сплачувати таким компаніям, як Google, Youtube, Facebook, Apple, Microsoft, Adobe, Netflix, сервіс бронювання житла на кшталт  Booking.com і багатьом іншим. Згодом це позначиться на вартості надаваних ними послуг. Зокрема, подорожчає вартість передплати на стримінгових сервісах і вартість реклами в соцмережах.

Автор законопроєкту посилається на позитивний досвід уведення податку на онлайн-сервіси в інших країнах, зокрема у Росії та Білорусі, і наводить дані про суми надходжень до бюджету РФ із моменту введення податку.

«У свою чергу встановлення особливих правил оподатковування електронних послуг стає звичайною практикою в іноземних державах, наприклад, у країнах Європейського Союзу, Австралії, Білорусі, Казахстані, Росії... З 1 січня 2017 року в Російській Федерації був уведений податок, який зобов'язав нерезидентів сплачувати податок на додану вартість із продажу на території РФ електронних послуг…  Усього з моменту введення податку на податковий облік стало 1580 компаній. За офіційним даними, у бюджет такими компаніями (B2C) було виплачено в 2017 році — 9,4 млдр руб., в 2018 — 12 млдрруб., в I кварталі 2019— 12 млдр руб. (70 % суми припадає на найбільші IT-rомпанії). Аналогічні податкові правила введено в Республіці Білорусь в 2018 році», — говориться в пояснювальній записці. 

Для реалізації цього законопроєкту пропонується закріпити в Податковому кодексі України визначення переліку електронних послуг, включити компанії, що поставляють їх, до реєстру платників ПДВ, і встановити порядок сплати податків ними.

Зокрема, передбачено, що міжнародним корпораціям необхідно буде зареєструватися нерезидентом-платником за допомогою спеціально розробленого вебсайту. Через нього  можна буде також подавати спрощену податкову декларацію й одержувати повідомлення про суми податку. До того ж через нього платників зможуть повідомляти про штрафи, а самі платники зможуть одержувати інформацію, що їх цікавить, і оскаржити рішенняподатківців.

За несплату податку постачальників електронних послуг пропонується штрафувати. Сума штрафу — 8 500 грн.

Зазначений законопроєкт було подано до Верховної Ради 19 грудня 2012 року. За станом на 28 січня 2020 року документ перебуває на розгляді в комітеті ВРУ з питань фінансів, податкової й митної політики, головою якого є його ініціатор.

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42