Новини

Бюджетне відшкодування ПДВ у разі передоплати: чи маєте право?

11.02.2020 / 13:30

Наталія СУХАРЕВА, аудитор
керівник податкової практики ID Legal Group


Виникає запитання: чи має право платник податку на бюджетне відшкодування ПДВ у разі здійснення попередньої плати за товари, послуги?

Нагадаємо, що сума, яка підлягає бюджетному відшкодуванню з ПДВ, визначається нормою п. 200.1 ст. 200  ПКУ та розраховується як різниця між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту за звітний період.

Наразі нормою п. 198.2 ст. 198 ПКУ визначено порядок віднесення суми ПДВ до складу податкового кредиту. Зокрема, до складу податкового кредиту  маємо право відносити за датою першої події, яка відбулася, а саме: або датою попередньої оплати за товари/послуги, або датою отримання товарів/послуг.

Якщо у платника податку виникає сума від’ємного значення, про що свідчить рядок 20 Декларації з ПДВ, то така сума підлягає бюджетному відшкодуванню (відповідно до Порядку № 21).

Враховуючи вищезазначене, якщо платник податку здійснив попередню оплату за товари/послуги, — це дає йому право на податковий кредит, та у разі якщо сума податкового кредиту перевищує податкові зобов’язання, — такий платник податку може претендувати на бюджетне відшкодування відповідно до норм ПКУ.

Саме таку позицію стосовно цього питання наведено в індивідуальній податковій консультації ДПС (лист від 31.10.2019 р. № 1130/6/99-00-04-02-03-15/ІПК).

«Гарячі лінії»

Дата: 9 квітня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42