Новини

Як підприємець — платник єдиного податку першої — третьої груп може виправити неправильну інформацію у розділі 1 звітності?

14.02.2020 / 10:50

Самостійне виправлення помилок платники єдиного податку першої — третьої груп можуть здійснити шляхом уточнення показників Податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. № 578 (далі — Декларація), відповідно до ст. 50 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі — ПКУ), зокрема в уточнюючій Декларації.

Отже, фізичні особи — підприємці-платники єдиного податку першої — третьої груп при самостійному виправленні інформації, відображеної у розділі 1 «Загальні показники підприємницької діяльності» Декларації за попередній звітний (податковий) рік, мають подати уточнюючу Декларацію за такий звітний період з позначкою «Уточнююча», зазначивши відповідну уточнену інформацію у розділі 1 «Загальні показники підприємницької діяльності» уточнюючої Декларації.

При цьому у розділах ІІІ — IV «Показники господарської діяльності для платників єдиного податку» (відповідних груп) та рядках 8 — 13 розділу V «Визначення податкових зобов’язань по єдиному податку» уточнюючої Декларації відображаються показники Декларації за попередній звітний (податковий) період, що уточнюється.

Рядок 14 розділу V «Визначення податкових зобов’язань по єдиному податку» уточнюючої Декларації такими платниками не заповнюється.

Обмежень щодо кількості подання уточнюючих Декларацій ПКУ не встановлено.

Кожна подана уточнююча Декларація є дійсною і уточнює показники попередньо поданих Декларацій.

За  матеріалами ГУ ДПС у Тернопільській області

«Гарячі лінії»

Дата: 12 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42