Новини

Що чекає на платника ЄСВ з 13.02.2020 р. у разі несплати узгодженої суми недоїмки та штрафів?

17.02.2020 / 15:10

З 13.02.2020 р. набрав чинності Закон України від 14.01.2020 р. № 440-IX «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи».

Цим Законом, зокрема внесено зміни і до Закону про ЄСВ.

Так, крім заміни в тексті Закону про ЄСВ слів "орган доходів і зборів" в усіх відмінках і числах на "податковий орган" ст. 25 доповнено новим абзацом, за яким у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня отримання вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з податковим органом шляхом оскарження в адміністративному або в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти календарних днів з дня отримання узгодженої вимоги, податковий орган надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби узгоджену вимогу про сплату недоїмки в електронній формі (до початку функціонування Єдиного державного реєстру виконавчих документів)";

Крім того, викладено у новій редакції абзац другий частини третьої ст. 26 за яким суми коштів, безпідставно стягнені податковими органами з юридичних і фізичних осіб, підлягають поверненню з рахунків податкового органу в триденний строк з дня прийняття рішення податковими органами або судом про безпідставність їх стягнення з одночасною сплатою нарахованої на ці суми пені, що визначається виходячи з розрахунку 120 % річних облікової ставки НБУ.

«Гарячі лінії»

Дата: 9 квітня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42