Новини

Перелік організаційно-правових форм нерезидентів оновлено

02.03.2020 / 09:00

Офіс великих платників податків ДПС нагадує, що Кабмін постановою від 24.12.2019 р. № 1100 вніс зміни до переліку організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи.

Перелік затверджується відповідно до пп. «г» пп. 39.2.1.1 ст. 39 Податкового кодексу.

Нагадаємо, що згідно із зазначеними положеннями Кодексу контрольованими операціями є господарські операції платника податків, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема, господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи. Перелік організаційно-правових форм таких нерезидентів у розрізі держав (територій) затверджується Кабміном.

Якщо нерезидентом, організаційно-правова форма якого включена до переліку, у звітному році сплачувався податок на прибуток (корпоративний податок), господарські операції платника податків з ним за відсутності критеріїв, визначених пп. «а» — «в» пп. 39.2.1.1 ст.39 Кодексу, визнаються неконтрольованими.

Зазнали змін, зокрема, такі позиції:

«Австрійська Республіка» — додано організаційно-правову форму GmbH & Co.KG

«Федеративна Республіка Німеччина» — додані організаційно-правові форми: GmbH & Co.KG; AG & Co.KG; UG & Co.KG; GmbH & Co. KGaA; AG & Co. KGaA; GmbH & Co. OHG

«Республіка Польща» — додані організаційно-правові форми: Sp.zo.o.S.K.; Sp.zo.o.S.J.