Новини

Декларуйте доходи в електронному вигляді – це швидко, легко, якісно!

03.03.2020 / 11:40

В. о. заступника начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Микола Обертович нагадав, що з 1 січня поточного року триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у минулому році.

Фізичні особи, котрі у 2019 році отримали доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб, зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2020 року річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація).

Платник може обрати зручний для себе спосіб подання декларації.

Однак слід зазначити, що звітування в електронному вигляді у режимі онлайн має низку безумовних переваг серед інших способів подання декларації.

Якщо звітність у паперовому вигляді можна подати винятково у робочий час, то у разі подання в електронному вигляді її можна надіслати до контролюючого органу цілодобово.

За рахунок відсутності потреби відвідування податкових інспекцій платник податків економить час і кошти. Звітність формується в електронному вигляді за допомогою спеціальних програм, підписується кваліфікованим електронним підписом (далі – КЕП) та передається через мережу «Інтернет» до податкових органів.

КЕП можна отримати, зокрема, безкоштовно у будь-якому пункті Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС України або у банківських установах і організаціях.

Електронне звітування виключає потребу у платників контролювати зміну форм бланків податкової декларації, оскільки програма оперативно оновлює формати документів в електронному вигляді і платник автоматично отримує можливість користуватись чинними на момент звітування формами декларації та додатків до неї.

Крім того, всі звіти в автоматичному режимі перевіряються на наявність арифметичних та логічних помилок.

Підтвердженням доставки та прийняття електронної звітності є квитанції ДПС про отримання декларації із зазначенням дати та реєстраційного номера документа, які отримує платник податків в електронному вигляді.

Електронна звітність подається з будь-якого куточка планети, в якому є доступ до всесвітньої мережі «Інтернет».

Слід зазначити, що одним з найпопулярніших сервісів, за допомогою якого платники податків мають можливість звітувати в електронному вигляді, є безкоштовний електронний сервіс Державної податкової служби України «Електронний кабінет».

Отже, взаємодія платників з контролюючими органами у режимі онлайн – це можливість просто та швидко подавати звітність.

Шановні платники, економте свій час – користуйтесь перевагами електронного звітування та подавайте декларацію в електронному вигляді!