Новини

Електронні лікарняні: уряд націлений на запровадження

06.03.2020 / 13:30

Кабмін зробив ще один крок до запровадження в Україні електронних лікарняних — прийнято рішення, яке передбачає автоматизацію відповідних процесів та дає можливість відслідкувати весь процес оформлення лікарняного.

Очікується, що прийняттям відповідного рішення уряд фактично знищить корупційні та шахрайські схеми, через які лікарняний можна було купити. Вже з квітня кожен лікар, який видає лікарняний повинен буде підписувати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Паперові бланки з часом відійдуть у минуле. Далі інформація через реєстр ПФУ буде автоматично передаватися ФСС (в установі одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію) та роботодавцю, який через кабінет страхувальника на вебпорталі ПФУ, бачитиме, що його працівник оформив тимчасову непрацездатність.

Ідентифікація лікарів у вебсервісі проводитиметься на підставі переданих МОЗ до ПФУ відомостей про заклади охорони здоров’я та фізичних осіб —підприємців, які мають ліцензію на провадження медичної практики. У свою чергу, інформація у МОЗ накопичуватиметься на підставі даних Національної служби охорони здоров’я про укладені договори із закладами охорони здоров’я.

Саме тому ФСС та ПФУ погодили порядок та технологію інформаційної взаємодії щодо ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього. Документ визначає структуру, формат відомостей та вимоги до їх контролю, процедуру взаємодії інформаційних систем фондів в процесі обміну інформацією, в обсязі, необхідному для проведення перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, надання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг.

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42