Новини

Документація із землеустрою: принцип екстериторіальності поширюється на всі види документів

06.03.2020 / 15:30

Кабмін підтримав ініціативу Мінекономіки та Держгеокадастру. Вирішено, що всі види документації з землеустрою, які погоджуються територіальними органами Держгеокадастру, здійснюватимуться за принципом екстериторіальності. Пресслужба Мінекономіки нагадала, раніше це стосувалося лише проєктів відведення. Нині цей принцип поширено на інші види документації із землеустрою. Йдеться, зокрема, про  документацію по інвентаризації земель та рекультивації, яка необхідна для зняття та перенесення родючого шару ґрунту. 

Тарас Висоцький, заступник міністра, пояснює: «принцип екстериторіальності поширюється на всю документацію, яка знаходиться на погодженні в Держгеокадастрі. Це означає, що подані документи потраплять на обробку до спеціаліста в іншому регіоні, де знаходиться земельна ділянка, що унеможливить корупційні дії. Із запровадженням екстериторіального погодження проєктів відведення, відсоток негативних висновків скоротився від 40 до 15. Очікуємо, що завдяки принципу екстериторіальності кількість необґрунтованих відмов за іншими видами документації буде зменшена, а розробка документації проводитиметься відповідно до вимог законодавства, а не до регіональних особливостей та традицій».

Зі слів пресслужби Держгеокадастру, новий порядок діятиме з 01.05.2020 р. При цьому функціонуватиме лише електронна форма  подання на погодження до територіальних органів Держгеокадастру документації із землеустрою (із застосуванням кваліфікованого електронного підпису). Отримання висновку про розгляд також відбуватиметься онлайн.