Новини

Чи може бути «єдинником» юрособа, яка має засновників «загальників» і її статутний фонд дорівнює нулю?

18.03.2020 / 14:30

Юрособа, у якої статутний фонд дорівнює нулю і яка має засновників — юросіб, що не є платниками єдиного податку, не може бути «єдинником».

Підпунктом 291.5.5 291 ПКУ  встановлено, що не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 %.

Тобто частка засновників у розмірі не менше 75 % статутного капіталу юридичної особи, яка планує обрати спрощену систему оподаткування, повинна належати юридичним особам — платникам єдиного податку.

Якщо сукупність часток засновників юридичної особи у статутному капіталі дорівнює нулю, то вважається, що така сукупність часток становить 100 %.

Юридична особа, у якої статутний фонд дорівнює нулю і яка має одного або декілька засновників — юридичних осіб, що не є платниками єдиного податку, не може застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

 За матеріалами ГУ ДПС У Дніпропетровський області

«Гарячі лінії»

Дата: 9 квітня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42