Новини

COVID-19: що чекає керівників, які незаконно звільняють працівників під час карантину?

20.03.2020 / 10:30
COVID-19: що чекає керівників, які незаконно звільняють працівників під час карантину?

Заступник голови Нацполіції — начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе попереджає, що керівників, які незаконно звільняють працівників під час карантину, загрожує штраф до 51 тис. грн або виправні роботи.

Крім штрафу, за незаконне звільнення може загрожувати позбавлення права обіймати певні посади або виправними роботами на строк до двох  років.

За його словами, в разі незаконного звільнення працівники можуть звертатися на 102 або писати заяву в поліцію за ст. 172 ККУ (грубе порушення законодавства про працю). 

Заступник голови Нацполіції також нагадав про ст. 173 ККУ (грубе порушення угоди про працю). 

«За цією статтею, коли людину беруть на роботу і укладають договір між нею і роботодавцем, прописані певні умови. Роботодавці не можуть їх погіршувати під приводом карантину, інакше їм доведеться відповідати за такі дії. Поки про такі випадки я не чув, всі з розумінням підходять до ситуації», — розповів  Максим Цуцкірідзе. 

Заступник голови Нацполіції запевнив, що правоохоронці будуть оперативно реагувати на порушення трудового законодавства і притягати порушників до кримінальної відповідальності.

Єдиний портал органів системи МВС України

«Гарячі лінії»

Дата: 9 квітня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42