Новини

COVID-19: акціонерні товариства мають враховувати встановлені обмеження при плануванні загальних зборів акціонерів

25.03.2020 / 13:00

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) рекомендує акціонерним товариствам, у яких заплановано проведення загальних зборів акціонерів (ЗЗА) — на період карантину через поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) — враховувати запроваджені Кабінетом Міністрів України обмеження на проведення масових заходів.

Звертаємо увагу акціонерних товариств, які мають кількість учасників зборів більше ніж 10 осіб з урахуванням головуючого, секретаря та інших робочих органів зборів, що проведення ними ЗЗА порушуватиме встановлені на період карантину санітарні правила та норми.

НКЦПФР спільно з іншими державними органами і народними депутатами із профільного Комітету Верховної Ради наразі працює над комплексом антикризових заходів, який планується розглянути Верховною Радою в рамках позачергової сесії. Комісія запропонувала внести зміни до законодавства щодо діяльності акціонерних товариств і дати можливість їй визначити на 2020 рік тимчасові спеціальні вимоги до скликання та проведення загальних зборів акціонерів, зокрема:

– можливість проведення у 2020 році загальних зборів акціонерів дистанційно;

–  встановлені законодавством терміни проведення річних загальні зборів акціонерів не застосовуватимуться у 2020 році. Збори можна буде провести до 31 грудня 2020 року;

– встановлені законодавством терміни оприлюднення річної звітності акціонерними товариствами — емітентами цінних паперів не застосовуватимуться у 2020 році. Річну звітність можна буде розкрити протягом п’яти робочих днів після проведення загальних зборів акціонерів у загальному порядку;

– у разі завершення строку повноважень членів наглядових рад акціонерних товариств у 2020 році повноваження таких членів наглядових рад буде подовжено у повному обсязі до дати проведення загальних зборів акціонерів.

Комісія інформуватиме у разі появи додаткової інформації.

Нагадаємо, Уряд від 17 березня 2020 року запровадив низку заходів для запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, які, зокрема, стосуються обмеження на проведення масових заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. Верховна Рада України 17 березня 2020 року ухвалила зміни до низки законів, якими встановила підвищену відповідальність фізичних і юридичних осіб за порушення санітарних норм під час поширення коронавірусної інфекції (COVID-19).

 

«Гарячі лінії»

Дата: 7 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42