Новини

COVID-19: новації для держслужбовців

25.03.2020 / 16:30

Управління з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Донецькій області в порядку проведення організаційної та роз’яснювальної роботи із запобігання корупції інформує, що 20.03.2020 р. набрав чинності Закону України від 04.03.2020 р. № 524-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про запобігання корупції». 

Відповідно до зазначеного законодавчого акта, змінено правила подання щорічних декларацій за 2019 рік, звужено коло суб’єктів декларування та перелік об’єктів декларування. Так, щорічну декларацію за 2019 рік не потрібно подавати працівникам патронатних служб (перелік посад визначено у ст. 92 Закону «Про державну службу»), крім радників, помічників, уповноважених, прес-секретаря Президента України та помічників суддів. 

У трьох типах декларацій за 2019 рік (це: щорічна, після звільнення, кандидата на посаду) більше не потрібно зазначати: 

- унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі; 

- належність до національних публічних діячів; 

- зареєстроване місце проживання членів сім’ї суб’єктів декларування; 

- об’єкти декларування, які перебували у володінні або користуванні суб’єкта декларування або членів його сім’ї протягом не менше половини днів звітного періоду; 

- членів сім’ї суб’єкта декларування, які спільно з ним проживали сукупно протягом не менше 183 днів протягом року; 

- трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї; криптовалюти; 

- банківські та інші установи, у тому числі за кордоном, у яких у суб’єкта декларування або членів сім’ї відкриті рахунки або зберігаються кошти, інше майно. 

Відповідно до інформації, оприлюдненої на офіційному вебпорталі Національного агентства з питань запобігання корупції (розділ «Новини»), з 20 березня агентство забезпечує для суб’єктів декларування можливість обрати позначки «Не застосовується» або «Відсутня інформація для декларування в цьому розділі» у відповідних полях та розділі 12.1 декларації. 

Також з 20 березня можна обрати позначку «Не застосовується» в розділах 2.1 та 2.2 форми декларації, які стосуються відомостей про належність до публічних діячів суб’єкта декларування та зареєстроване місце проживання членів сім’ї декларанта.

У свою чергу Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» подається за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році термін подачі продовжено до 1 червня. 

Суб’єкти декларування, які у період до 1 червня 2020 року не мали можливості подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачену абзацом першим частини другої ст. 45 цього Закону, або повідомлення про суттєві зміни у майновому стані відповідно до ст. 52 Закону у зв’язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання такої декларації чи повідомлення у зазначений період. 

Такі зміни передбачені Законом України від 17.03.2020 р. № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким внесено зміни до Розділу ХІІІ Прикінцеві положення Закону України «Про запобігання корупції». 

«Гарячі лінії»

Дата: 7 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42