Новини

Акцизний податок: хто є платником, якщо продаж підакцизних товарів комітента здійснює комісіонер через власні пункти продажу?

27.03.2020 / 14:40

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що платником акцизного податку є суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів.

Норми встановлено пп. 212.1.11 ст. 212 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

Відповідно до ст. 1011 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.

Таким чином, платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів є комісіонер як особа, яка здійснює реалізацію товарів (у тому числі через власні пункти продажу).

Виникнення обов’язку із нарахування та/або сплати акцизного податку в інших осіб (у тому числі власника товару) ПКУ не передбачено.

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42