Новини

COVID-19: змінено терміни запровадження нових правил використання РРО

31.03.2020 / 14:30

Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що Законом України від 17.03.2020 р.  № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID — 19)» змінено терміни запровадження нових правил використання РРО.

1. На 1 серпня 2020 року перенесено  впровадження застосування програмних РРО як альтернативи класичним (було з 19 квітня 2020 року).

2. До 1 січня 2021 року (було до 1 жовтня 2020 року) продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО платниками єдиного податку другої — четвертої груп (фізичними особами — підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує ліміт у 1 000 000 грн, крім тих, які здійснюють:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення.

Зверніть увагу! Надання платних послуг у сфері охорони здоров'я виключено із зазначеного переліку. Такі послуги можна буде надавати без застосування РРО в межах зазначеного ліміту до 1 січня 2021 року.

3. На 1 січня 2021 року перенесено запровадження процедури «КЕШБЕК» (було з 1 жовтня 2020 року).

4. З 1 січня до 1 квітня 2021 року (було з 1 жовтня 2020 року до 1 січня 2021 року) продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО платниками єдиного податку другої — четвертої груп (фізичними особами — підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 грн, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

- реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

- роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п. 11 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;

- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);

- реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

5. До 1 січня 2021 року (було до 1 жовтня 2020 року) продовжено період, протягом якого санкції, визначені п. 1 ст. 17 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»,  застосовуватимуться у зменшених розмірах, а саме:

10 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг), —  за порушення, вчинене вперше;

50 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг, — за кожне наступне вчинене порушення.

Головне управління ДПС у м. Києві з метою запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) звертається з проханням — за можливості обмежити відвідування Центрів обслуговування платників м. Києва та користуватися засобами електронного зв’язку, а саме Електронним кабінетом.

В онлайн-режимі можна зареєструвати РРО, розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій.  

«Гарячі лінії»

Дата: 18 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42