Новини

Реєстрація та блокування ПН: відповіді податківців під час «гарячої лінії»

31.03.2020 / 15:30

Одним з питань, що турбує бізнес, залишається робота Системи моніторингу податкових ризиків при реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування податкових накладних. Саме цій темі в Головному управлінні ДПС у Харківській області була присвячена «гаряча лінія». На запитання платників стосовно реєстрації та блокування ПН/РК відповідала начальник управління податкового моніторингу Зоя Цигульова.

Основний вид діяльності нашого підприємства — оптова торгівля ПММ. Крім цього, ми надаємо послуги оренди складу з КВЕД 52.10 (складське господарство). Податкова накладна (далі — ПН) виписана та заблокована. Які наші дії?

Відповідь: Надати таблицю даних платника податків згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі — Постанова №1165) через MEDOC або особистий кабінет.

Заблоковано розрахунок коригування до ПН. Що нам робити?

Відповідь: Надати повідомлення з копіями документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК у Реєстрі відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 р. № 520.

Якщо підприємство знаходиться у переліку ризикових платників податків, що необхідно зробити для його виключення?

Відповідь: Надати повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з Постановою №1165, які підтверджують реальність здійснення господарської діяльності платника податку.

За якою формою в електронній формі засобами електронного зв’язку подається повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку?

Таке повідомлення подається за формою J1314901.

Який строк розгляду комісією регіонального рівня повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку?

Відповідь: Строк розгляду — протягом скми робочих днів. За результатами розгляду формується та надсилається рішення платнику податку за встановленою формою засобами електронного зв’язку.

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42