Новини

За зберігання пального без ліцензії — штраф півмільйона

01.04.2020 / 18:00

ОВПП нагадує, що з 01.04.2020 р. відповідно до ст. 17 Закону № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і звернення спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і пального» —  у разі зберігання пального без наявності ліцензії — до суб'єктів господарювання застосовуватимуться фінансові санкції у розмірі 500 тис грн.

Тимчасово, до 1 квітня 2020 року, до суб'єктів господарювання не застосовується фінансова санкція у разі зберігання пального без наявності відповідної ліцензії.

Нагадаємо, що для отримання ліцензії на право зберігання пального, необхідно подати заяву та завірені заявником копії таких документів:

документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, заяви, що діють на дату подання, і/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;

акт введення в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийом в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийом об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, відносно всіх об'єктів в місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального.

Тимчасово, до 1 січня 2022 року, суб'єкти господарювання можуть отримувати ліцензію на право зберігання пального на відповідне місце здійснення такої діяльності без подання акта введення в експлуатацію об'єкта або акта готовності об'єкта до експлуатації, або сертифіката про прийом в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інших документів, що підтверджують прийом об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, відносно об'єктів, необхідних для здійснення відповідної діяльності, за умови подання копій документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт, нерухоме майно, видані у встановлений законодавством порядок до 1 січня 2014 року;

дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки і початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

При цьому суб'єкти господарювання, що здійснюють зберігання пального, яке не реалізується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання або промислової переробки, копії вищезазначених документів не подають. Такі суб'єкти господарювання в заяві вказують про використання пального для потреб власного споживання або переробки, загальну місткість резервуарів, використовуваних для зберігання пального, і їх фактичне місцезнаходження, а також фактичне місцезнаходження місткостей, використовуваних для зберігання пального.

Згідно зі ст. 15 цього Закону суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце такого зберігання. Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявникові не пізніше 20 календарних днів з дня отримання вказаних у цьому Законі документів.

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42