Новини

COVID-19: чи допускаються штрафи за порушення строків сплати податків?

03.04.2020 / 11:40

17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» внесено зміни до Податкового Кодексу України (далі – Кодекс), які передбачають у разі погашення податкового зобов'язання протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року в зв'язку з порушенням строків сплати податкових зобов'язань, визначених ст. 57 Кодексу, штрафні санкції згідно з вимогами ст. 126 Кодексу не застосовуються.

Це означає, що якщо строк сплати узгодженої суми грошового зобов'язання припадає на зазначений період і цей строк порушено, то сплата зазначеної суми платником податку відбувається без застосування зазначених штрафних санкцій. Таке звільнення не поширюється на випадки порушення строків сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.