Новини

ТЦУ: правильно сформовані та надані підтвердні документи — гарантія уникнення штрафу

09.04.2020 / 17:20

Платники податків, які перебувають на обліку в Офісі великих платників податків ДПС подали 902 звіти про контрольовані операції (здійснені у 2018 році) на загальну суму 2 166 млдр грн, що на 802 млрд грн більше ніж торік. 12 % великих платників здійснили самостійне коригування об’єкта оподаткування на суму 5,5 млрд грн.

За результатами відпрацювання звітів про контрольовані операції платники почали отримувати запити центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику про надання документації щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті.

Платники податків, що здійснюють контрольовані операції, повинні складати та зберігати документацію з трансфертного ціноутворення за кожний звітний період.

Неподання платником податків документації з трансфертного ціноутворення тягне за собою накладання штрафу у розмірі 3 % суми контрольованих операцій, щодо яких не була подана документація, визначена пп. 39.4.6 та 39.4.8 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), але не більше 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі контрольовані операції, здійснені у відповідному звітному році (п. 120.3 ст. 120 Кодексу).

Тож штрафні санкції досить відчутні і тому постає питання, а як саме має бути складена документація з трансфертного ціноутворення, щоб відповідати вимогам Кодексу та убезпечити платників від штрафів за її неподання.

Документація з трансфертного ціноутворення (сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі) має містити інформацію в обсязі, зазначеному у пп. 39.4.6 ст. 39 Кодексу.

У разі коли подана платником податків документація з трансфертного ціноутворення не містить такої інформації або не містить належного обґрунтування відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки», органів ДПС надсилає платнику вимогу додатково подати протягом 30 календарних днів з моменту його отримання таку інформацію та/або необхідні обґрунтування. Платник, у свою чергу, має надати запитувану податківцями інформацію.

Тобто належним чином складена та направлена документація вбереже платника податків від можливості застосування до нього штрафних санкцій.