Новини

Платник податків може подати уточнюючий розрахунок після проведення перевірки і до прийняття контролюючим органом ППР, а контролюючий орган повинен встановити дійсний обов’язок платника зі сплати податку з урахуванням даних уточнюючого розрахунку

17.04.2020 / 08:40

За приписами п. 50.1 ст. 50 ПКУ якщо після подання декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період, то штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.

При цьому п.50.2 ст. 50 ПКУ містить наступне застереження — платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом. Це правило не поширюється на випадки, встановлені ст. 177 цього Кодексу.

Системний аналіз наведених положень дозволив Верховному Суду дійти такого висновку: платник податків може скористатися своїм правом на виправлення значень податкових зобов’язань у разі самостійного виявлення помилки шляхом відображення відповідних сум в податковій декларації за звітний податковий період або внесення змін до податкової звітності у порядку, визначеному ст.50 ПКУ.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання

«Гарячі лінії»

Дата: 18 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42